Haft krzyżykowy na kieszonkach - Coricamo
×

Zobacz, jak modnie ozdabiać ubrania oraz przedmioty, które nas otaczają

Dodany dnia12.09.2022 2641
Ulubione1

Kieszonkowy haft krzyżykowy

Wielbiciele haftu krzyżykowego tworzą obrazy, aby przekazać całemu światu swoją niezwykłą pasję. Dzięki tym misternie tworzonym haftom dzielą się tym, co im się podoba i jakie mają zainteresowania. Ale haft krzyżykowy to nie tylko obrazy. Można go wykorzystać na wiele różnych sposobów. Chęć upiększania świata jest jedną z naturalnych potrzeb człowieka, a upiększanie przedmiotów, z którymi mamy styczność na co dzień, kształtuje nasz zmysł estetyczny. Oto kilka propozycji na twórcze wykorzystanie haftu krzyżykowego.

Haft na ubraniach

Ozdabianie ubrań haftem ma wielowiekową tradycję. Wiele z tego typu ozdób powstało w technice haftu płaskiego i w dalszym ciągu jest on bardzo popularny. Haft krzyżykowy na ubraniach ma również swoją historię i stał się obecnie bardzo modny. My proponujemy niewielkie hafty, które ozdobią kieszonkę koszuli lub koszulki. Można je również zastosować na kieszonce spódnicy lub jeansów. Właściwie każdy element odzieży może stać się piękniejszy dzięki haftowi. Wystarczy na tkaninę przyfastrygować kanwę rozpuszczalną lub wypruwalną, aby z łatwością wyhaftować wzór. Po wyhaftowaniu kanwę wypruwalną należy usunąć nitka po nitce, a kanwa rozpuszczalna znika po wypraniu. Dzięki temu całość wygląda, jak wyhaftowana na ubraniu. Tym sposobem nasze ubrania zyskają indywidualny charakter i oryginalny wygląd.
Haft na torbach i plecakach

Większość toreb zakupowych również można ozdobić haftem, dzięki zastosowaniu kanwy rozpuszczalnej lub wypruwalnej. Do tego celu świetnie nadaje się także zwykła Aida. Jej brzegi należy podwinąć, a całość naszyć w odpowiednim miejscu. Jeszcze łatwiej stworzyć haft na kanwie plastikowej i całość naszyć lub przykleić, jak naszywkę. Tak ozdobione torby na pewno będą świetnym prezentem dla bliskich i przyjaciół.

Sposób na kieszonkę

Nawet jeśli ubranie lub torba nie posiada kieszonki, to można wyhaftować sam wzór z linią udającą jego dolną krawędź. Innym rozwiązaniem jest wyhaftowanie całej kieszonki backstitchem lub ściegiem sznureczkowym, tworząc po prostu jej zarys.Haft na drobiazgi

Mamy również pomysł na inne zastosowanie kieszonki. Każdy z nas ma w domu różne drobiazgi, które łatwo zgubić, jeśli nie mają swojego miejsca. Klucze, wizytówki, biżuteria, czy inne drobne przedmioty np. z pokoju dziecięcego można wrzucić do specjalnie uszytej i ozdobionej kieszonki. Taki obrazek wystarczy obszyć i zawiesić na jednym z naszych drewnianych wieszaczków lub oprawić w ramkę. Oczywiście rozmiar kieszonki można dowolnie regulować i dostosowywać do swoich potrzeb. Dzięki temu nasze drobiazgi będą zawsze bezpieczne i łatwe do znalezienia.Haft w passe-partout

Nasze drobne hafty można także pokazać oprawione w papierowe passe-partout z pominięciem kieszonki. Postawione na komodzie ozdobią dom, a po wyhaftowaniu życzeń świetnie sprawdzą się na kartkę urodzinową.

Porada

Do haftu proponujemy użyć tamborka i flizeliny (od spodu haftu). Zalecamy haftować co najmniej 3 nitkami muliny na kanwie wypruwalnej (56/10cm).

Zobacz, jak powstawała świnka morska na kieszonce koszuli

BLOG HAFTY ULI


Aplikacja Coricamo Cross Stitch

Wzory z dużą ilością backstitchy haftuje się jeszcze przyjemniej, korzystając ze schematów wyświetlanych na ekranie smartfona. Aplikacja Coricamo Cross Stitch posiada przydatną funkcję wyłączania i włączania backstitchy, dzięki czemu widoczne są tylko symbole lub tylko backstitche.

Pobierz bezpłatną aplikację

Aplikacja działa na na telefonie lub tablecie z systemem Android powyżej 5.0. Nie działa na telefonach iPhone, komputerach i laptopach. Aplikacja nie otwiera plików w formacie PDF.

Zobacz bezpłatne wzory

Zobacz instrukcję  z funkcjami programu

Haftuj z naszą aplikacją i przekonaj się, jakie to łatwe!

Ozdabiaj świat haftem!

Menu

Menu

Home

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się