Jest 31 produktów.
Pokazuje 1 - 24 z 31 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 31 elementów

Organizer na nici – pierwsza pomoc każdego maga muliny

Przy pracy z muliną i nićmi, w trakcie wyszywania i haftowania zapewne często będziesz szukał miejsca, gdzie przechowasz swoje narzędzia do robótek ręcznych. Twój stół oczywiście może być przykryty warstwą kolorowych nitek, jednak taki „organizer na nici” może łatwo je zniszczyć lub poplątać. Dlatego też warto zaopatrzyć się w pudełko i szpatułki na mulinę, jednak to nie wszystko. Sposobów przechowywania może być jeszcze więcej niż rodzajów haftu, jednak ważne jest, żeby zarówno początkujący, jak i wieloletni pasjonaci dobrze przechowywali swoje przybory. Potraktuj swoje pudełko na muliny jak „apteczkę pierwszej pomocy”, bowiem nie wiadomo, czy nie będziesz musiał nagle wyciągnąć potrzebnej włóczki, żeby stworzyć kolejny haft. Dla osób, których jeszcze nie przekonaliśmy, organizer robótki znacznie ułatwi twoją pracę i uporządkuje ją. Jednocześnie będzie ci znacznie łatwiej pracować, przybory się nie zniszczą, a Ty będziesz mógł je zabrać ze sobą gdzie tylko twoja kreatywna dusza zapragnie!

Plastikowe i papierowe bobinki, czyli do wyboru do koloru

Jeśli bobinki to słowo dobrze ci znane, to zapewne wiesz, jak ułatwiają one pracę każdemu artyście, który zanurza swoje palce w mulinie. Dla początkujących: bobinki to cienkie płytki o bardzo charakterystycznych kształtach, przypominające grzybki z dwoma kapeluszami po obu stronach trzonu albo ciężarki. Nazwa wydawać się może obca, chociaż wiele osób na pewno widziało kiedyś takie akcesoria, bowiem są one niezwykle popularne. W ofercie dostępne są najczęściej plastikowe bobinki, które możesz nabyć w różnych kolorach i z różną przezroczystością. Każda bobinka ma u góry dziurkę, dzięki której nawleczesz ją na kółko do spinania bobinek. Jeśli jesteś proekologiczny, skieruj uwagę na papierowe bobinki, które są świetną alternatywą do tych z tworzywa sztucznego. Są również tańsze, czystsze i można je zrobić samemu w domu, nadając im jednocześnie różne wcięcia, kształty, a nawet kolory. Nieco sztywniejsze, jednak nie mniej ekologiczne są tekturowe bobinki, również możliwe do nabycia w naszym sklepie internetowym. Jak już wyżej wspomnieliśmy, przydatne będzie również kółko do spinania bobinek, bowiem to kolejny krok żeby stworzyć cały organizer na nici. Dzięki tym metalowym obręczom o różnych promieniach już nigdy nie zgubisz ani jednej bobinki.

Pudełko na drogę

Co jeszcze powinien posiadać profesjonalny pasjonat haftów? Na pewno organizer robótki i wspomniany już organizer na nici. Są to najczęściej plastikowe torebki, pudełeczka i karty, na których będziesz mógł zawiesić konkretną liczbę nici w różnych kolorach. Jeśli preferujesz coś w formie zamkniętej, koniecznie kup pudełko na muliny. Skrzyneczki te okazują się być znacznie bardziej poręczne, jeśli podróżujesz ze swoim zestawem lub jeśli chcesz go owinąć w papier prezentowy. Pudełko na muliny pozwala Ci również na dowolność i elastyczność – posiada wiele przegródek i tylko od Ciebie zależy, jak zorganizujesz swoją pracę, a właściwie jak ułożysz swoje nici. W jednym z naszych zestawów połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, czyli pudełko na muliny z nawijarką do muliny. Oczywiście, drugie z wymienionych możesz kupić także osobno. Nieważne, w jakiej formie ją nabędziesz, nawijarka do muliny okazuje się niezbędna jeśli Twoje palce zmęczone są haftowaniem, a musisz posprzątać swoje przybory. Wspomniane narzędzie idzie w parze z bobinkami, bowiem przystosowane jest do nich kształtem, dzięki czemu oba pozwolą Ci na szybkie uprzątnięcie miejsca pracy i przygotowanie go na kolejne hafty i wyszywania.

Powrót do klasyki

Liczba akcesoriów do robótek ręcznych faktycznie może się wydawać przytłaczająca. Stąd, jeśli nie masz do tego głowy ani palców, zaopatrz się jedynie w przyjazne, klasyczne i proste w użyciu szpatułki na mulinę. Przedmioty te na pewno kojarzą Twoi przodkowie oraz babcie, bowiem szpatułki mają bardzo charakterystyczny, podłużny kształt. W naszym sklepie internetowym kupisz ich plastikowe odpowiedniki, uzupełnione jednak o element, na którym umieścisz banderolę (żebyś wiedział, co nawlokłeś na ten charakterystyczny patyczek). Szpatułki na mulinę to z pewnością najbardziej klasyczny sposób przechowywania nici, bowiem możesz je wszystkie włożyć do woreczka i nie potrzebne będą żadne pudełeczka. Jeśli jednak poczujesz kiedyś niedosyt, przyglądnij się szerokiej ofercie, a także oferowanym udogodnieniom, takim jak koszulki do włożenia w segregator, magnesiki trzymające igły, organizery stworzone specjalnie dla igieł, a nawet osobne przegródki do Twojego pudełka!