pudełka, organizery

Pudełka na akcesoria do haftowania

Nici, mulina, igły, kordonki, szpatułki i tekturki. Haftowanie wymaga nabycia kilku akcesoriów, jednak by praca przebiegała bezproblemowo musisz zaopatrzyć się w wygodnie pudełka do przechowywania. Będą niezastąpione w uporządkowaniu miejsca pracy, a każdy z przyborów znajdzie swoje miejsce. Nie będziesz już się denerwować, że nie możesz znaleźć konkretnej nitki lub igły. Sprawdź nasz sklep Coricamo, w którym wyposażysz swój domowy rzemieślniczy warsztat w wygodne pudełka na nici i igły, jakie są wymagane do haftowania.

Pokazuje 1 - 24 z 30 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 30 elementów

Organizer na nici – pierwsza pomoc każdego maga muliny

Przy pracy z muliną i nićmi, w trakcie wyszywania i haftowania zapewne często będziesz szukał miejsca, gdzie przechowasz swoje narzędzia do robótek ręcznych. Twój stół oczywiście może być przykryty warstwą kolorowych nitek, jednak taki „organizer na nici” może łatwo je zniszczyć lub poplątać. Dlatego też warto zaopatrzyć się w pudełko i szpatułki na mulinę, jednak to nie wszystko. Sposobów przechowywania może być jeszcze więcej niż rodzajów haftu, jednak ważne jest, żeby zarówno początkujący, jak i wieloletni pasjonaci dobrze przechowywali swoje przybory. Potraktuj swoje pudełko na muliny jak „apteczkę pierwszej pomocy”, bowiem nie wiadomo, czy nie będziesz musiał nagle wyciągnąć potrzebnej włóczki, żeby stworzyć kolejny haft. Dla osób, których jeszcze nie przekonaliśmy, organizer robótki znacznie ułatwi twoją pracę i uporządkuje ją. Jednocześnie będzie ci znacznie łatwiej pracować, przybory się nie zniszczą, a Ty będziesz mógł je zabrać ze sobą gdzie tylko twoja kreatywna dusza zapragnie!

Plastikowe i papierowe bobinki, czyli do wyboru do koloru

Jeśli bobinki to słowo dobrze ci znane, to zapewne wiesz, jak ułatwiają one pracę każdemu artyście, który zanurza swoje palce w mulinie. Dla początkujących: bobinki to cienkie płytki o bardzo charakterystycznych kształtach, przypominające grzybki z dwoma kapeluszami po obu stronach trzonu albo ciężarki. Nazwa wydawać się może obca, chociaż wiele osób na pewno widziało kiedyś takie akcesoria, bowiem są one niezwykle popularne. W ofercie dostępne są najczęściej plastikowe bobinki, które możesz nabyć w różnych kolorach i z różną przezroczystością. Każda bobinka ma u góry dziurkę, dzięki której nawleczesz ją na kółko do spinania bobinek. Jeśli jesteś proekologiczny, skieruj uwagę na papierowe bobinki, które są świetną alternatywą do tych z tworzywa sztucznego. Są również tańsze, czystsze i można je zrobić samemu w domu, nadając im jednocześnie różne wcięcia, kształty, a nawet kolory. Nieco sztywniejsze, jednak nie mniej ekologiczne są tekturowe bobinki, również możliwe do nabycia w naszym sklepie internetowym. Jak już wyżej wspomnieliśmy, przydatne będzie również kółko do spinania bobinek, bowiem to kolejny krok żeby stworzyć cały organizer na nici. Dzięki tym metalowym obręczom o różnych promieniach już nigdy nie zgubisz ani jednej bobinki.

Pudełko na drogę

Co jeszcze powinien posiadać profesjonalny pasjonat haftów? Na pewno organizer robótki i wspomniany już organizer na nici. Są to najczęściej plastikowe torebki, pudełeczka i karty, na których będziesz mógł zawiesić konkretną liczbę nici w różnych kolorach. Jeśli preferujesz coś w formie zamkniętej, koniecznie kup pudełko na muliny. Skrzyneczki te okazują się być znacznie bardziej poręczne, jeśli podróżujesz ze swoim zestawem lub jeśli chcesz go owinąć w papier prezentowy. Pudełko na muliny pozwala Ci również na dowolność i elastyczność – posiada wiele przegródek i tylko od Ciebie zależy, jak zorganizujesz swoją pracę, a właściwie jak ułożysz swoje nici. W jednym z naszych zestawów połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, czyli pudełko na muliny z nawijarką do muliny. Oczywiście, drugie z wymienionych możesz kupić także osobno. Nieważne, w jakiej formie ją nabędziesz, nawijarka do muliny okazuje się niezbędna jeśli Twoje palce zmęczone są haftowaniem, a musisz posprzątać swoje przybory. Wspomniane narzędzie idzie w parze z bobinkami, bowiem przystosowane jest do nich kształtem, dzięki czemu oba pozwolą Ci na szybkie uprzątnięcie miejsca pracy i przygotowanie go na kolejne hafty i wyszywania.

Powrót do klasyki

Liczba akcesoriów do robótek ręcznych faktycznie może się wydawać przytłaczająca. Stąd, jeśli nie masz do tego głowy ani palców, zaopatrz się jedynie w przyjazne, klasyczne i proste w użyciu szpatułki na mulinę. Przedmioty te na pewno kojarzą Twoi przodkowie oraz babcie, bowiem szpatułki mają bardzo charakterystyczny, podłużny kształt. W naszym sklepie internetowym kupisz ich plastikowe odpowiedniki, uzupełnione jednak o element, na którym umieścisz banderolę (żebyś wiedział, co nawlokłeś na ten charakterystyczny patyczek). Szpatułki na mulinę to z pewnością najbardziej klasyczny sposób przechowywania nici, bowiem możesz je wszystkie włożyć do woreczka i nie potrzebne będą żadne pudełeczka. Jeśli jednak poczujesz kiedyś niedosyt, przyglądnij się szerokiej ofercie, a także oferowanym udogodnieniom, takim jak koszulki do włożenia w segregator, magnesiki trzymające igły, organizery stworzone specjalnie dla igieł, a nawet osobne przegródki do Twojego pudełka!

Zorganizuj swoją pracę - pudełka na nici i igły

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór pudełek do przechowywania nici i igieł. Jeżeli haftowanie jest Twoją pasją, to z pewnością posiadasz wiele kolorowych mulin. By nie poplątały się nitki i można było łatwiej znaleźć wymagane we wzorze kolory, proponujemy pudełko na muliny z kompletem 50 szt. kart plastikowych do nawijania muliny albo jeżeli posiadasz dużo więcej mulin niż 50, plastikowe koszulki pasujące do każdego rodzaju segregatora, gdzie można przechować 15 szpatułek. Ponadto oferujemy pudełka zbiorcze oraz wygodny organizer piankowy na muliny i igły, przeznaczony na 36 kolorów. Dodatkowo w zestawie znajdują się dwie naklejki do oznaczania kolorów nici.

Prawdziwym koneserom haftowania i posiadaczom znacznej ilości niezbędnych przyborów proponujemy plastikowe pudełko "click box" na akcesoria robótkowe, które można dowolnie powiększać dopinając następne, oddzielnie kupowane elementy, które również znajdziesz w naszym sklepie.

Oprócz różnego rodzaju i wielkości pudełek na nici i igły znajdziesz w naszej ofercie prezentowe pudełka tekturowe, wszak wykonany ręcznie haft i eko pudełko to idealny pomysł na prezent! Nie ma nic lepszego niż podarunek wykonany z potrzeby serca, któremu poświęca się czas i uwagę. Taki prezent z pewnością zostanie doceniony! Dlatego u nas znajdziesz pudełka, które wraz z wykonanym samodzielnie haftem, stworzą idealną kompozycję prezentową.