Jest 61 produktów.
Subcategories
Pokazuje 1 - 24 z 61 elementów

LS 190-4
Niedostępny

Posiada 3 przeguby i możliwość ustawienia w dowolnej pozycji. Dzięki temu pomaga odciążyć ręce i ramiona podczas haftowania oraz umożliwia haftowanie obiema rękami. Po złożeniu uchwyt staje się mały i łatwy do przenoszenia. Zestaw nie zawiera tamborka.

205,00 zł
205,00 zł
Pokazuje 1 - 24 z 61 elementów

„Pierwsza pomoc” każdego haftującego

Tamborek i ramka drewniana to przedmioty, o których zapewne myślisz tuż przed rozpoczęciem pracy lub po zakończeniu haftu. To uniwersalne akcesoria ułatwiające tworzenie niesamowitych dzieł sztuki i wzorów, ale także ozdabiające i nadające im charakteru, kiedy skończy się mulina. Faktycznie, nie są one konieczne, jednak służą pomogą, jednocześnie dopełniają Twój zestaw narzędzi. W ten sposób będzie on wyglądał znacznie bardziej profesjonalnie. Wybór tamborków, ramko tamborków, ramek oraz wieszaków może być bardzo przyjemny, jednak może się okazać nieco trudniejszy przy tak dużej ilości kształtów (ramko tamborek owalny, ramko tamborek kwadratowy) i materiałów (najczęściej spotykane są jednak ramka i wieszak drewniany) w ofercie.

Tamborek i ramkotamborek – bliźniacy czy dalecy kuzyni?

Każdy zaawansowany w haftowaniu zapewne wiele razy słyszał już o tamborku. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z robótkami ręcznymi, tamborek to kółeczko, na które naciąga się materiał. Dzięki pomocy tamborka wyszyjesz piękne wzory z pomocą igły. Tamborki oferowane są w różnych rozmiarach, najczęściej wykonane są z drewna. Ten typ akcesoriów może być uzupełniony o specjalny uchwyt do tamborka, który jednak nie jest konieczny. Jeśli poszukujesz innego narzędzia, na które podobnie jak na tamborek naciągniesz haft, możesz wybrać specjalny stojak z przęsłami. Narzędzie to nie tylko przytrzyma tkaninę, ale również umożliwi ci oburęczne haftowanie. Jeśli jednak chcesz wybrać coś podobnego do tamborka, a przy okazji nie przepadasz za kupowaniem ram, to ramkotamborek będzie wprost idealny dla Ciebie! Wynalazek ten to po prostu klasyczny tamborek, ale wzbogacony o ledwo widoczny metalowy uchwyt oraz opatrzony nieraz w ozdobną ramę. W naszej ofercie znajdziesz ramkotamborek owalny, ale także mniej popularny ramkotamborek kwadratowy, który idealnie wpasuje się w bardziej klasyczne i staromodne wnętrza.

Skarby na mapie akcesoriów

Jeśli masz trochę więcej czasu lub też Twoja koncepcja oprawy haftu jest bardziej wymagająca, zamiast ramkotamborka przyda ci się klasyczna ramka drewniana. Oferowane przez nas ramy mają różne rozmiary: są kwadratowe, prostokątne, bardziej podłużne lub też uzupełnione o eleganckie passe-partout. Ramka drewniana może zostać nabyta w szerokiej gamie kolorystycznej. W ofercie posiadamy zarówno klasyczną, monochromatyczną ramę w odcieniach czerni i bieli, ale także delikatną lawendę, beż lub szarość. Kolory te wzbogacą oprawę Twojego haftu, jednak uważaj, żeby go nie przysłoniły. Jeśli obawiasz się, że ramka drewniana zaburzy całość koncepcji, do wyboru masz także wieszak drewniany lub metalowy. Wieszak drewniany jest jednak znacznie delikatniejszy, posiada bardziej obłe kształt, dzięki czemu będzie idealnym wyborem do wnętrz zakopiańskich lub skandynawskich. Pamiętaj - chociaż omówione dodatki są jedynie opcjonalne, często stają się konieczne żeby zawiesić dzieło sztuki. Jednocześnie dopełniają one cały obraz i mogą być gwiazdą na… ścianie.