nici metalizowane

Nici do haftu ręcznego metalizowane

Nici do haftu metalizowane DMC Diamant, to wysokiej jakości nici z dodatkiem poliestrowej nici metalizowanej, które mogą służyć jako nici do haftowania, frywolitek, ozdabiania odzieży i dekoracji domu.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Akcesoria, jakich potrzebujesz

Chciałbyś rozwinąć pasję, jaką jest haftowanie krzyżykowe? Musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przyborów, które po pierwsze, ułatwią rozpoczęcie ręcznego haftowania, po drugie uporządkują miejsce pracy. Sprawdź naszą pasmanterię, gdzie wyposażysz swój domowy rzemieślniczy warsztat we wszystkie akcesoria, jakie są wymagane do haftowania.

Po pierwsze – kanwa!

W naszej ofercie znajdziesz wiele wzorów kanw do haftu krzyżykowego. Jest to podstawowe akcesorium do haftowania. Kanwy dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. To właśnie z myślą o początkujących, proponujemy gotowe kanwy z kolorowymi nadrukami. Do haftu krzyżykowego można również wykorzystać płótno - ale bardzo ważne jest, by miało wyraźny, równy splot. Jednak jest to praca dla bardziej wtajemniczonych. Istnieją także specjalne plastikowe kanwy do haftu krzyżykowego. Przydają się, jeśli chcemy wyszyć krzyżykami coś sztywniejszego, np. zakładkę do książki.

Haft krzyżykowy – tańcowała igła z nitką

Wydawałoby się, że do haftu krzyżykowego używa się igieł hafciarskich. Nic bardziej mylnego. Igły hafciarskie mają ostre zakończenia i długie ucha. Z kolei igły do haftu krzyżykowego nie są ostre oraz mają okrągłe zakończenia i duże ucha. Nazywają się igłami gobelinowymi. W zależności od gęstości tkaniny do haftu krzyżykowego wybiera się rozmiary między 22 a 26 (im wyższy numer, tym igła jest cieńsza).

Pozostaje zakup mulin do haftu ręcznego. W naszym sklepie oferujemy muliny firm Ariadna i DMC oraz różne rodzaje mulin do haftu ręcznego: metalizowane, cieniowane, wielokolorowe czy fluorescencyjne. Wśród wyposażenia akcesoriów do haftowania przydadzą się też nożyczki, tamborki, kordonki oraz różne elementy, które można wykorzystać do ozdabiania swoich wyszywanych obrazów.

Gdy już mamy kanwy, igły i muliny, musimy je uporządkować. W tym przypadku idealnie sprawdzą się pudełka, zawierające przegrody na mniejsze i większe elementy akcesoriów do haftowania.