kanwy z nadrukiem

Kanwa z nadrukiem - czego się spodziewać? 

Kanwy z nadrukiem, to usztywniane kanwy do wyszywania o gęstości 44/10 cm, które mają nadrukowany, kolorowy wzór do wyszywania i wykazem potrzebnych mulin firm Anchor, Ariadna, DMC, Madeira. Dzięki temu powstaje haft krzyżykowy na kanwie lub haft gobelinowy. Kanwa gobelinowa do haftowania jest dość sztywną tkaniną do haftu i jej zaletą jest to, iż nie wymaga użycia tamborka. Wyszywanie na kanwie z nadrukiem jest łatwe i przyjemne, ponieważ nadruk podpowiada, jakiego koloru muliny użyć w danym miejscu. 

Subcategories
Pokazuje 1 - 24 z 1365 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 1365 elementów

Kanwa z nadrukiem – czego się spodziewać?

Z czego słynie kanwa z nadrukiem i dlaczego warto ją wybrać? Takie pytania zadają sobie zapewne początkujący, ale również wieloletni pasjonaci, którzy chcą spróbować czegoś nowego. W przypadku takiej dziedziny wyszywanie wzorów na tkaninie wydaje się być prostsze, przyjemniejsze i mniej wymagające. Co ciekawe, tamborek nie jest konieczny ze względu na twardość tkaniny. Cechą charakterystyczną jest z pewnością to, że nie korzystasz z nałożonych wzorów wydrukowanych z pliku pdf. Tutaj wzory do wyszywania na kanwie są już zawarte na materiale, czyli wspomnianej kanwie z nadrukiem. Wydaje się proste? Faktycznie, potrzebna jest jedynie kanwa z nadrukiem, zestaw z muliną i igła, jednak pozory mogą mylić. W dziedzinie tej wymagany jest samodzielny dobór kolorów i barw nici, ostrożność żeby nie popełnić błędów, a także duża ilość wolnego czasu i skupienia. Efekt wynagrodzi jednak wszystko.

Z muliną wśród owieczek

Przed rozpoczęciem pracy koniecznie sprawdź, czy kanwa z nadrukiem uzupełniona jest o zestaw z muliną. Być może w opakowaniu znajduje się jedynie wykaz, jakie muliny będą Ci potrzebne (wszystkie z nich, podobnie jak kanwę z nadrukiem nabędziesz w naszym sklepie). Po zaopatrzeniu we wszystkie wymagane przybory, możesz rozpocząć wyszywanie wzorów na tkaninie. Jeśli planujesz jednorazową próbę z tą formą robótek ręcznych i nie zamierzasz już do niej wracać, a jednocześnie chcesz stworzyć coś, co zapiera dech w piersiach, wybierz nieco droższe, ale znacznie większe i dokładniejsze wzory religijne. Najlepszym przykładem będzie oferowana przez nas „Ostatnia wieczerza”, która osiąga więcej niż metr długości! Dodatkowo, do wyszywania użyjesz czterdziestu czterech barw, dzięki czemu Twój haft będzie pełen detali i kolorów. Jeśli poszukujesz czegoś oryginalniejszego, możesz wybrać wzór o znacznie mniejszym rozmiarze, na którym szycia będą bardzo dobrze widoczne. Efekt jest zamierzony, a najlepiej obrazują go oferowane przez nas wzory do wyszywania na kanwie „Jezus Chrystus z owieczkami” oraz „Jezus Chrystus - chleb i wino”. Haft gobelinowy i bardziej kwadratowe obrysy sprawiają bowiem, że głębi nabierają wyszyte szaty lub wełna wspomnianych w tytule owieczek. Taki sposób haftowania idealnie przedstawia także chmury na ciemniejącym niebie oraz drzewa iglaste, o czym przekonasz się najlepiej wybierając kanwy z nadrukiem pejzaży. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy również kanwy o bardzo jaskrawych kolorach, jeśli chcesz, żeby płynący potok, piana wodospadu albo zieleń liści niemal wychodziła z obrazu wprost do Twojego pokoju.

Co innego w trawie piszczy?

Dla osób szukających czegoś prostszego na początek bardzo dobre będą wzory kwiatowe. Rośliny te mają to do siebie, że zawsze są źródłem wszystkich możliwych kolorów. Nawet, jeśli wybierzesz czerwone maki, żółte narcyzy lub białe piwonie, spodziewaj się, że ich wzory do wyszywania na kanwie pełne będą odcieni nawet jednej barwy! Nabywając zestaw z muliną, będziesz musiał się więc trochę pogimnastykować. Mniej zajmujące okaże się to przy wyborze wzorów postaci, które najczęściej przyodziane są w kontrastujące ze sobą kolory. Z drugiej strony, „Bałwanek igłą malowany” jest najlepszym dowodem na to, że nawet prosty motyw śnieżnego grubaska na śniegu może być uzupełniony o niezliczoną ilość bieli i błękitu, dzięki którym uzyskasz prawdziwy połysk śniegu na swoim obrazie! Haft gobelinowy świetnie nada się również do wyszycia słynnych obrazów, takich jak „Dama z gronostajem”, „Portret Adele Bloch-Bauer” lub postaci ze znanych plakatów Alfonsa Muchy. W przypadku, kiedy trudno porozumieć Ci się z tymi osobistościami, z pomocą przychodzą zwierzęta. Wyszywanie wzorów na tkaninie z nimi okaże się jeszcze przyjemniejsze. Kilka z dostępnych szablonów jest dostępnych w dwóch wersjach: kolorowej i czarno-białej. W naszej ofercie spotkasz nie tylko dzikie lwy, tukany, zimorodki i sowy, ale również mozaikowe oblicza pantery lub tygrysa oraz kolorowy kalejdoskop z kotem. A to tylko kilka propozycji!

Hafty gobelinowe – nie takie straszne jak smok spod Wawelu!

Czy haft gobelinowy jest związany i choć trochę podobny do słynnych wawelskich gobelinów? A jakże! Haftem tym stworzysz nie tylko słynne gobeliny, ale także dywaniki lub po prostu obrazy pełne szczegółów i kolorów. Haft gobelinowy będzie również odpowiedni do wyszycia toreb, obrazów, poduszek, być może także wycieraczek… Z pomocą igły i muliny można w końcu zrobić niemal wszystko, a ogranicza cię tylko kreatywność. Wyszywanie wzorów na tkaninie to nie tylko pasja – system haftu gobelinowego ma już długą tradycję, a jego owoce można dostrzec na wielu polskich, ale także zagranicznych zamkach.

Kanwa z nadrukiem - czego się spodziewać?

Do czego służy kanwa z nadrukiem i dlaczego warto ją wybrać? Takie pytania zadają sobie początkujący haftujący, którzy chcą spróbować czegoś nowego. W przypadku takiej dziedziny wyszywanie wzorów na tkaninie wydaje się być prostsze, przyjemniejsze i mniej wymagające. Co ciekawe, tamborek nie jest konieczny ze względu na sztywność tkaniny. Cechą charakterystyczną jest również to, że do wzorów o małej kolorystyce nie ma potrzeby używania wzorów wydrukowanych lub wzorów na smartphona, czyli schematów graficznych. Tutaj wzory do wyszywania na kanwie są naniesione na materiał, czyli wspomnianą kanwę z nadrukiem. Do kanwy z nadrukiem warto zakupić osobno komplet mulin. Do wyboru mamy dwie firmy Ariadna i DMC. Po zaopatrzeniu we wszystkie wymagane przybory, możesz rozpocząć wyszywanie wzorów na tkaninie. Wydaje się proste? Faktycznie, potrzebne są jedynie kanwa z nadrukiem, komplet mulin i igła. Pozostaje tylko to co najprzyjemniejsze, haftowanie!

Co innego w trawie piszczy?

Dla osób szukających czegoś prostszego, na początek bardzo dobre będą wzory kwiatowe na kanwie. Rośliny w hafcie mają to do siebie, że zawsze możesz użyć do nich wszystkich możliwych kolorów. Nawet, jeśli wybierzesz czerwone maki, żółte narcyzy lub białe piwonie, spodziewaj się, że ich wzory do wyszywania na kanwie pełne będą różnych odcieni tego samego koloru! Proste wzory mogą być wielokolorowe i cieszyć oko.

W naszej ofercie kanw z nadrukiem ze zwierzętami spotkasz nie tylko dzikie lwy, tukany, zimorodki i sowy, ale również mozaikowe oblicza pantery lub tygrysa oraz kolorowy kalejdoskop z kotem. A to tylko kilka propozycji!

Nieważne, które sposoby haftowania wybierzesz - krzyżykowy, czy gobelinowy, ważne, że w wielu z naszych kanw z nadrukiem idealnie uchwycone są szczegóły tak, jak w obrazie, gdzie widać chmury na ciemniejącym niebie oraz drzewa iglaste. Przekonasz się o tym najlepiej wybierając kanwy z nadrukiem pejzaży. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy również kanwy o bardzo jaskrawych kolorach, jeśli chcesz, żeby płynący potok, wodospad, albo zieleń liści niemal wychodziła z obrazu wprost do Twojego pokoju.

Haft gobelinowy, podobnie jak krzyżykowy świetnie nada się również do wyszycia słynnych obrazów, takich jak „Dama z gronostajem”, „Portret Adele Bloch-Bauer” lub postaci ze znanych plakatów Alfonsa Muchy.

Z muliną wśród owieczek

Jeśli planujesz stworzyć coś, co zapiera dech w piersiach, wybierz nieco droższe, ale znacznie większe i bardziej szczegółowe wzory religijne na kanwie. Najlepszym przykładem będzie oferowana przez nasOstatnia wieczerza”, która ma więcej niż metr długości! Dodatkowo, do wyszywania użyjesz czterdziestu czterech barw, dzięki czemu Twój haft będzie pełen detali i kolorów. Jeśli poszukujesz czegoś oryginalniejszego, możesz też wybrać wzór o znacznie mniejszym rozmiarze. Na nich również krzyżykowe wyszycia będą bardzo dobrze widoczne. Efekt jest zamierzony, a najlepiej obrazują go oferowane przez nas wzory do wyszywania na kanwie „Jezus Chrystus z owieczkami” oraz „Jezus Chrystus - chleb i wino”. Nieważne czy twój ulubiony, to haft gobelinowy czy haft krzyżykowy, istotne jest to, że gdy haftujesz głębi nabierają wyszyte szaty i wełna wspomnianych w tytule owieczek.