×

Jak używać wieszaczków do oprawy haftów?

Dodany dnia10.03.2020 12143
Ulubione1

Jak używać wieszaczków do oprawy haftów?


Oprawa haftowanych obrazów często sprawia nam wiele problemów. Profesjonalne oprawienie haftu krzyżykowego lub koralikowego u specjalisty nie jest tanie. Samodzielna oprawa haftu wymaga sporo wprawy. Hafty leżą w szufladach, a my nie wiemy, jak je wyeksponować. Rozwiązaniem mogą być drewniane wieszaczki do haftu.
Z czego i jak wykonane są wieszaczki?

Wieszaczki wykonane są ze sklejki drewnianej o grubości 3 mm lub 5 mm, z której laserowo wycinane są ich kształty. Brzegi wieszaczków mają kolor ciemnobrązowy, który pojawia się w wyniku spalania drewna. Dzięki temu uzyskują szlachetne wykończenie.

Każdy z wieszaczków został zaprojektowany w taki sposób, aby była możliwość powieszenia go na haczyku bez montowania zawieszki.

wieszaczek do haftu

Jakie oferujemy rozmiary wieszaczków?

Nasze wieszaczki występują w 4 rozmiarach - na haft o szerokości 15 cm, 20 cm, 25 cm i 30 cm. Każdy rozmiar ma inny kształt: kółeczka, serduszka, klasycznego wieszaka, tulipana lub lilii.

W przyszłości zamierzamy rozszerzyć ofertę wieszaczków o inne kształty i motywy, zgodnie z zapotrzebowaniem naszych klientów.

wieszaczki do haftu

Czy wieszaczki można malować i ozdabiać?

Wszystkie wieszaczki wykonane są z surowej sklejki, którą można bez problemu pomalować na dowolny kolor np. farbą akrylową, olejną lub bezbarwną. W ten sposób zostaną zabezpieczone przed zabrudzeniem i wzmocnione przeciwko złamaniu. Szczególnie dobrze prezentują się pomalowane na biało, czarno, złoto lub srebrno.

Można je także ozdabiać techniką decoupage.Jak zawiesić haft na wieszaczku?

1. Zmierz haft i wybierz wieszaczek odpowiedniej długości (wieszaczek oznaczony jako 15 cm mieści w rzeczywistości haft o szerokości 16 cm). Haft nie musi ciasno wypełniać przestrzeni. Obrazek nie straci na uroku, jeśli wieszaczek będzie po bokach odstawał.

2. Wyprasuj haft i podłóż jego pionowe brzegi do tyłu na odpowiednią szerokość, zgodną z szerokością wieszaczka. Przeszyj na maszynie lub ręcznie na okrętkę. W identyczny sposób podszyj dolną krawędź.
3. Górną krawędź przeciągnij przez wieszaczek i podszyj z tyłu na maszynie lub ręcznie.


zamocowanie haftu na wieszaczku

4. Haft na wieszaczku jest gotowy do powieszenia.

Zalety wieszaczków drewnianych:

- są naturalne i ekologiczne
- pasują do wnętrz z elementami drewnianymi
- są w przystępnej cenie
- można je malować i ozdabiać
- łatwo wymienić haft na innyGdzie kupić zestaw do haftu krzyżykowego?

Oczywiście w naszym sklepie internetowym. Zobacz, jakie zestawy do haftu oferuje sklep Coricamo. Jeśli już świetnie znasz tę technikę, to zapraszamy po duże obrazy do wyszywania. Dla początkujących mamy małe wzory do haftowania. Z pewnością nasz sklep sprawi, że znajdziesz u nas swój wymarzony zestaw do haftu, dzięki któremu staniesz się mistrzem tej pięknej techniki.

Wzory i zestawy do haftu krzyżykowego można kupić tutaj:

ZOBACZ ZESTAWY DO HAFTU KRZYŻYKOWEGO

Menu

Oglądane

Menu

Home

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się