Kurs szycia torby na laptopa z haftem - jak uszyć torbę zdobioną haftem - Coricamo
×

Uszyj torbę, aby pochwalić się haftem

Dodany dnia08.12.2019 3419
Ulubione1

Torba na laptop z haftem - idealny pomysł na prezent

Dla mnie haft, to dzieło sztuki, obraz malowany igłą, który jest jedyny, cudownie niepowtarzalny, w ulotny sposób oddający emocje hafciarza. Coś pięknego, zachwycający misternością wykonania, kawałek rzeczywistości lub naszej fantazji.

Zawsze zastanawiam się, jaką oprawę nadać takim dziełom? Na ogół są to ramki, zawieszone na ścianie lub... papierowe koperty, będące archiwum na lata. Dzisiaj proponuję Wam otwarcie szuflad i wykorzystanie swoich cudownych prac do przedmiotów użytkowych. Tak więc, otwórzcie schowki, przejrzyjcie swoje zbiory haftów i spróbujcie je zastosować w różny sposób. Moją propozycją jest torba na laptop z wzorem do haftu nr 8809. Skoro nasze narzędzia pracy towarzyszą nam codziennie, może warto nosić je w eleganckim opakowaniu?

Co nam będzie potrzebne:

- 2 kawałki filcu grubości 3-4 mm w dowolnym kolorze o wym. 43 x 35 cm na tył i przód torby
- prostokąt z filcu o wym. 35 x 25 cm - na dół kieszeni
- pasek filcu o wym. 25 x 3 cm - na górę kieszeni
- 2 paski eko-skóry lub innego materiału do wykonania uchwytów, zaczepów i wzmocnienia paska
- zamek dł. 25 cm
- 2 karabińczyki z zaczepami

Wykonanie:

1. Przygotowujemy  uchwyty oraz zaczepy do karabińczyków i długi pasek na ramię. Dwa paski eko-skóry o wym. 8 x 3 cm przewlekamy przez zaczepy, składamy na połowę i przeszywamy. Przeznaczone na uchwyty paski o wym. 26 x 4 cm składamy wzdłuż i przeszywamy każdy z osobna.

2. Pasek na ramię wykonujemy z długiego, wąskiego kawałka filcu o wym.110 x 3,5 cm, który przeszywamy wąsko wzdłuż obu brzegów celem wzmocnienia.  Dwa kawałki eko-skóry o wym. 20 x 5,5 cm składamy prawą stroną na wierzch, przeszywamy wąsko razem długie brzegi, aby powstał tunel, przez który przeciągniemy pasek. Następnie na obu końcach zakładamy karabińczyki, zaginamy pasek i zaszywamy.

3. Zamek odszywamy na obu końcach kawałkami eko-skóry, układamy pomiędzy dolną, a górną częścią kieszeni i przyszywamy z wierzchu.  Odkładamy.

4. Na wewnętrznej stronie tyłu i przodu torby, w odległości 8 cm od każdego brzegu, mocujemy uchwyty. Zaczepy do paska przykładamy naprzemiennie na obu częściach torby ok. 2 cm od brzegu. Przykładamy paski eko-skóry o szer. 3,5 cm i przeszywamy wzdłuż obu brzegów.

5. Wykonujemy patkę zapięcia. Przycinamy prostokąt o wym. 23 x 5 cm, na jednym z końców zaokrąglamy rogi, całość obszywamy dwa razy blisko brzegu dla wzmocnienia.
Kieszeń z zamkiem układamy na kawałku filcu przeznaczonym na tył, w odległości 8 cm od górnego brzegu. Pośrodku pod górną listwą umieszczamy patkę na zapięcie. Kieszeń przyszywamy dookoła.
Na przedniej części torby mocujemy małą szlufkę o wym.10 x 3 cm, ozdobioną innym materiałem.

6. Teraz naszywamy naszą "perełkę", czyli wybrany haft. Umieszczamy w zaplanowanym miejscu na przodzie torby, aby stanowił ozdobę. Warto podkleić kawałkiem flizeliny dla wzmocnienia. Nadajemy pożądany kształt koła, kwadratu itp., obszywamy brzegi, żeby się nie strzępiły. Brzegi haftu maskujemy ramką wykonaną z dowolnego materiału, eko-skóry, filcu lub obszywamy ręcznie ozdobnym ściegiem. Ramka na zdjęciu wykonana jest z eko-skóry. Przyszywamy ostrożnie dookoła.

UWAGA! naszywając eko-skórę dobrze jest wykonać próbne szycie na kawałku materiału celem dobrania docisku stopki. Można delikatnie podkleić flizeliną, żeby uniknąć naciągania.

7. Na koniec przód i tył torby składamy lewymi stronami do siebie i zszywamy z trzech stron wzmacniając rogi podwójnym szwem.


Teraz, kiedy nasza torba jest gotowa, pozostaje delikatnie zetrzeć ślady kredy krawieckiej, przyciąć krótko nitki i... zapakować laptopa. Uważam, że warto tworzyć samemu ładne, użytkowe rzeczy, którymi możemy sprawić przyjemność sobie, albo obdarować innych.

Inna propozycja kolorystyczna torby ze wzorem nr 4972

Nie ma nic cenniejszego, jak unikatowe podarunki sercem darowane.

Dużo dobrego dla Wszystkich!
autorka kursu: Ewa Wilczak

Menu

Menu

Home

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się